City dhe Tottenham në “luftë” për të rrëmbyer Theo-n nga Milani

16.09.2021 19:37

City dhe Tottenham në “luftë” për të rrëmbyer Theo-n nga Milani

Manchester City dhe Tottenham po përgatiten për një duel në merkato për të rrëmbyer Theo Hernandez nga Milani. “Qytetarët” janë në kërkim të një mbrojtësi të majtë dhe shikojnë te mbrojtësin e Milanit si përforcimin e duhur që në janar. Me Cancelon në të djathtë dhe Theo-n në të majtë Guardiola mund të ketë më shumë shpejtësi dhe teknik.

Tottenham fansi më special i francezit është drejtori sportiv Fabio Paratici i cili e njeh shumë mirë mbrojtësin. Për Theo Hernandez City dhe Tottenham janë të gatshëm të paguajnë më shumë se 60 milionë euro, ndërkohë që Milani vështirë se do të heqë dorë nga mbrojtësi.

x