Dembele afër rinovimit të kontratës me Barcelonën, francezi ka pranuar ulje page

03.08.2021 11:31

Dembele afër rinovimit të kontratës me Barcelonën, francezi ka pranuar ulje page

Ousmane Dembele është afër ta rinovojë kontratën me Barcleonën.

Ousmane Dembele është afër ta rinovojë kontratën me Barcelonën duke pranuar kushtet e “Blaugranëve” për ulje të pagës shkaku i vështirësive ekonomike.

Sipas “Mundodeportivo.com”, Barcelona është optimiste për negociatat me Dembelen dhe për uljen e pagës së tij.

Artikulli sugjeron se agjenti i Dembeles, Moussa Sissoko është në diskutime me Barcelonën dhe këto bisedime ka të ngjarë të rezultojnë në rinovimin e tij me ulje page pas formës së tij jo-konsistente dhe lëndimeve të shumta të tij.

x