Dita e Prishtinës: Kampioni i Kosovës takohet me Ferencvarosin në fazën kualifikuese të Ligës së Kampionëve

06.07.2021 08:50

Dita e Prishtinës: Kampioni i Kosovës takohet me Ferencvarosin në fazën kualifikuese të Ligës së Kampionëve

Prishtina do të zhvillojë sot (e marte) një ndeshje tejet jetike për historinë e klubit, e përballë e ka Ferncvarosin.

Ndeshja që fillon ën ora 18:00, do të luhet në stadiumin “Groupama Arena” në Budapest.

Bardhëekaltrit do të shpresojnë që të marrin një rezultat pozitiv ndaj skuadrës nga Hungaria, e që takimi do të jetë aspak i lehtë.

Prishtina ka analizuar në detaje kundërshtarin e tyre dhe do të tentojë të godasin në pikën e dobët, për të marrë fitoren.

Sot do të luajë edhe Shkëndija që takohet me Muran e Sllovenisë nga ora 20:00, derisa ne shpresojmë që të dy skuadrat shqiptare të kalojnë tutje.

x