Dy paraglajdistë përplasen në ajër dhe bien në det, gjatë një festivali të lojërave ajrore në Turqi

25.10.2021 15:46

Dy paraglajdistë përplasen në ajër dhe bien në det, gjatë një festivali të lojërave ajrore në Turqi

Janë shfaqur pamje të tmerrshme të dy paraglajderëve që përplasen në ajër dhe bien në det në vendpushimin turistik të pushimeve Oludeiz.

Sipas mediave të huaja, incidenti i tmerrshëm ndodhi gjatë festivalit të lojërave ajrore turke – një ngjarje e stilit olimpik për aktivitete ajrore, duke përfshirë, hedhje me parashutë, paraglajding dhe parashutizëm.

Dhe siç thuhet më tej, dy prej tyre u përplasën gjatë një ngjarjeje të dielën, pasi u ngatërruan në ajër para se të zhyten në det.

Shërbimet e urgjencës mund të shihen duke u kujdesur për ata që u nxorën nga uji dhe u morën me barela.

Së paku deri më tani nuk dihet për gjendjen e tyre, nëse janë lënduar apo jo.

x