Edi Rama publikon pamje mahnitëse nga Tirana në natën e 28 nëntorit

28.11.2021 21:49

Edi Rama publikon pamje mahnitëse nga Tirana në natën e 28 nëntorit

Edi Rama publikon pamje mahnitëse nga Tirana në natën e 28 nëntorit
 


Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka shpërndarë foto të stadiumit “Air Albania” në orët e mbrëmjes së 28 nëntorit.

Rama ka postuar fotot e bukura të kryeqytetit shqiptar në ditën e festës kombëtare shqiptare.

“Mbrëmje mes 28 e 29 nëntorit në Tiranë”, ka shkruar ai.

Shqiptarët në të gjithë botën festuan sot Ditën e Flamurit dhe shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë më 1912.

Ndryshe, shumë shqiptarë të Kosovës kanë vizituar sot Republikën e Shqipërisë ndërsa kanë krijuar edhe kolona në pikën kufitare mes dy vendeve.

 

x