Finalja/ Policia e Kosovës niset drejt Tiranës për të ndihmuar policinë shqiptare

25.05.2022 17:11

Finalja/ Policia e Kosovës niset drejt Tiranës për të ndihmuar policinë shqiptare

Për një mbarëvajtje të sigurt të situatës së finales së madhe të Conference League, e cila do të luhet në orën 21:00 në stadiumin “Air Albania”, Policia e Kosovës do të niset për në Tiranë në ndihmë të policisë shqiptare.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani, ka konfirmuar se do të ndihmojnë efektivët e Tiranës për këtë finale.

“Referuar bashkëpunimit të ndërsjellët në mes të Policisë së Kosovës dhe Policisë së Shqipërisë, si dhe referuar ndeshjes sportive e cila pritet të mbahet sot, Policia e Kosovës do të dërgoj disa zyrtar policorë në Tiranë”, tha Kelani.

x