Formacionet zyrtare: Benfica – Bayern Munich

20.10.2021 20:11

Formacionet zyrtare: Benfica – Bayern Munich

Gjiganti gjerman synon të marr fitoren e radhës në Ligën e Kampionëve.

 
Bayerni do të ballafaqohet me Benfikën në sfidën që luhet nga ora 21:00.

‘Bavarezët’ prijnë në tabel me gjashtë pikë, ndërsa Benfica ka katër sosh në pozitën e dytë.

Bayerni llogaritet favorit apsolut pasi janë në formë fantstike dhe duan të vazhdojnë me rezultate pozitive.

Formacioni i Benfikës: Vlachodimos, Grimaldo, Verissimo, Vertonghen, Nunez, Yeremnchuk, Mario, Silva, Weigl, Otamendi, Alemeida

Formacioni i Bayern Munich: Neuer, Upamecano, Sule, Pavard, Kimmich, Sane, Coman, Sabitzer, Hernandez, Muller, Lewandowski 

x