Formacionet zyrtare: Maqedoni e Veriut – Holandë, katër shqiptarë titullarë

21.06.2021 17:38

Formacionet zyrtare: Maqedoni e Veriut – Holandë, katër shqiptarë titullarë

Sot do të zhvillohet xhiroja e fundit në grupin B dhe C.

Ndeshje interesante do jetë mes Maqedonisë së Veriut dhe Holandës.

Maqedonia e Veriut e ka të siguruar eliminimin, njësoi siç e ka Holanda të garantuar kalimin në fazën tjetër.

Formacionet zyrtare tashmë janë publikuar:

Maqedoni e Veriut: Dimitriveski; Ademi, Musliu, Trickovski, Alioski, Trajkovski, Pandev, Ristovski, Velkovski, Bardhi, Elmas

Holandë: Stekelenburg; De Ligt, De Vrij, Wijnaldum, Depay, Van Aanholt, Gravenberch, Blind, Malen, De Jong, Dumfries

x