Formacionet zyrtare: Milan – Atletico Madrid

28.09.2021 20:27

Formacionet zyrtare: Milan – Atletico Madrid

AC Milan është nikoqir i Atletico Madridit, në kuadër të xhiros së dytë në fazën grupore të Ligës së Kampionëve.

Dy gjigantët evropianë kërkojnë fitore me qëllimin që të kualifikohen tutje.

Formacionet tashmë janë bërë publike:

Milan: Maignan; Hernandez, Tomori, Romagnoli, Calabria; Kessie, Bennacer, Saelemaekers; Leao, Rebic, Diaz.

Atletico: Oblak; Trippier, Gimenez, Felipe, Hermoso; Llorente, Koke, Kondogbia, Carrasco; Correa, Suarez.

Përballja zhvillohet në “San Siro” dhe nis në ora 21:00.

x