Formacionet zyrtare të derbit të mbrëmjes: Man Utd – Atalanta

20.10.2021 20:08

Formacionet zyrtare të derbit të mbrëmjes: Man Utd – Atalanta

Sonte luhen disa ndeshje interesante në Ligën e Kampionëve.

Ndeshja kryesore zhvillohet në “Old Trafford” ku përballen Man Utd dhe Atalanta nga ora 21:00.

Manchester United momentalisht renditet në pozitën e tretë në grupin F me tre pikë, ndërsa Atalanta prin me katër pikë të grumbulluara.

“Djajtë e Kuq” do të kërkojn vetëm tre pikë në këtë duel, kurse italianët do të ishin të kënaqur edhe me një barazim.

Formacioni i Man Utd: De Gea, Lindelof, Maguire, Shaw, Wan-Bissaka, Mctominay, Fred, Fernandes, Ronaldo, Rashford, Greenwood

Formacioni i Atalantës: Musso, Maehle, Palomino, Koomeiners, Muriel, Freuler, De Roon, Demiral, Ilicic, Zappacosta, Pasalic.

x