Formacionet zyrtare: United kërkon fitoren e dytë në takimin ndaj Wolvesit

29.08.2021 16:29

Formacionet zyrtare: United kërkon fitoren e dytë në takimin ndaj Wolvesit

Wolverhampton Wanderers dhe Manchester United do të takohen në kuadër të javës së tretë në Ligën Premier.

Dy skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen që fillon ën ora 17:30 në “Molineux Stadium”.

Për këtë sfidë, Scott McTominay, Marcus Rashford dhe Alex Telles që janë të lënduar, derisa Dean Henderson që është i infektuar me coronavirus.

Në anën tjetër, Ujqit nuk mund të llogarisin në Pablo Neto, Jonny e Boueno, që po ashtu janë të lënduar.

Formacionet zyrtare:

Wolves: Jose Sa, Marcal, Neves, Jimenez, Trincao, Coady, Semedo, Kilman, Saiss, Moutinho, Traore.

Manchester United: De Gea, Maguire, Pogba, Greenwood, Fred, Fernandes, Varane, James, Shaw, Sancho, Wan-Bissaka. 

x