Gjersa ishte ‘live’ në rrjetet sociale, bie në një pishinë – qytetarët ia shpëtuan jetën

21.10.2021 16:31

Gjersa ishte ‘live’ në rrjetet sociale, bie në një pishinë – qytetarët ia shpëtuan jetën

Një qytetar nga qyteti turk i Sanliurfas ra në një pishinë gjersa ishte live në mediat sociale me telefonin celular.

Ndërsa njerëzit përreth e shpëtuan personin që po luftonte në ujë duke u hedhur në të, ngjarjen e regjistroi një qytetar me video kamerën e telefonit.

Incidenti ndodhi në Balıklıgol, një nga vendet fetare, historike dhe turistike të Şanlıurfa.

Burri teksa ecte mbrapa ra në ujë dhe fillojë të mbytej gjersa intervenuan të tjerët duke e nxjerr nga pishina.

Ndryshe, mësohet se personi është në gjendje të mirë shëndetësore.

 

x