Haaland me valixhe në duar, Dortmund zgjedh pasuesin dhe do habiteni

18.09.2021 10:47

Haaland me valixhe në duar, Dortmund zgjedh pasuesin dhe do habiteni

Erling Haaland me shumë mundësi verën e ardhshme do të largohet nga Borussia Dortmund.

Sulmuesi norvegjez kishte oferta të shumta edhe sivjet, por gjermanët ishin të vendosur për të mos hequr dorë nga shërbimet e tij.
 
Vitin tjetër aktivizohet edhe një klauzolë, që për 75 milion euro e lë Haaland të lirë. Borussia Dortmund do të duhet të mendojë për pasardhësin e goleadorit.

Që tani kanë nisur zërat e parë dhe në media raportohet se verdhezinjtë mund të transferojnë Timo Werner për të zëvendësuar Haaland.

x