“Haalandit i pëlqen Real Madridi”

24.09.2021 09:00

“Haalandit i pëlqen Real Madridi”

Steve McManaman, ish lojtari i Madridit dhe Liverpoolit, beson se Erling Haaland mund të përfundojë në “Santiago Bernabeu”.

Për shumë kë, Haaland është duke luajtur sezonin e fundit te Borussia Dortmundit.

Tetë ndeshje, 11 gola – Haaland është vërtet në një formë të jashtëzakonshme dhe e duan të gjithë gjigantët evropian.

“A besoj se Liverpooli mund ta transferojë Erling Haalandin verën e ardhshme? Jo. Sinqerisht besoj se ka shumë mundësi që ta marrë Real Madridi dhe lojtarit personalisht i pëlqen Real Madridi”.

x