Henry këshillon Pochettinon se si ta përdor Messin: Ai ndihet i izoluar

25.10.2021 20:40

Henry këshillon Pochettinon se si ta përdor Messin: Ai ndihet i izoluar

Legjenda e Arsenalit, Thierry Henry dëshiron ta sheh Lionel Messin duke luajtur në qendër për PSG-në, më mirë se në krah, ku sipas tij duket i izoluar.

Argjentinasi ende nuk ka gjetur golin në Ligue 1, që prej kur kompletoi transferimin në “Parkun e Princave”.

Messi ka shënuar tre herë në tre ndeshje në Ligën e Kampionëve, duke përfshirë dygolëshin ndaj RB Leipzig.

Sidoqoftë, 34-vjeçari ende nuk ka gjetur rrugën drejtë golit në Ligue 1 në katër ndeshje radhazi.

Kështu, francezi Henry ka dhënë disa këshilla për Pochettinon se si ta përdor Messin.

“Është i izoluar, e mban më pak topin. Nuk mund të them se ndihet i mërzitur, por i izoluar. Preferojë të jetë në mesfushë. Jam duke pasur probleme me Leon në të djathtë”.

“Në mesfushë, do vendoste rregullat. Diçka duhet të gjendet që Mbappe, Neymar dhe Messi të luajnë se bashku”.

“Nuk mendoj se ai do e bëjë ndryshimin në të djathtë, por pastaj nuk kam detaje të sakta nga ana teknike”.

“Messi nuk flet shumë, flet vetëm me top. Për momentin, është skuadra e Kylian. Kylian është ai që po shkëlqen tani. Topi shkon më shumë te ai”, deklaroi ai.

Mbetet të shihet nëse Messi do arrijë të gjejë golin e parë në vikend ndaj Lille.

të fundit

Kurti takohet me Varhelyi, ia përsërit çështjen e liberalizimit të vizave Alban Hyseni firmos dorëheqjen nga pozita e deputetit Kurti arrin në Bruksel, pritet nga Borrell Ekspertët paralajmërojnë: Mos e injoroni, gripi këtë sezon do të jetë shumë i ashpërPrindërit duhet të jenë shumë të kujdesshëm me gripin këtë vit, sepse është shumë më i ashpër se vitet paraprake. Gjatë dimrit të kaluar, maskat, distancimi, shkollat ​​e mbyllura dhe bllokimet e pjesshme në muajt e ftohtë, kishin parandaluar në mënyrë efektive qarkullimin e viruseve të gripit, shrkuan Për Nënat. Por këtë vit kushtet janë të ndryshme dhe gripi mund të godasë sërish. Dhe mund ta bëjë në mënyrë më agresive se zakonisht, transmeton lajmi.net. Mund të përhapet lehtësisht Vitin e kaluar, sipas virologut Fabrizio Pregliasco, drejtor shëndetësor i Institutit Ortopedik Galeazzi në Milano, ndërhyrjet për të kufizuar përhapjen e Covidit e kishin mbajtur gripin shumë larg. Tani, megjithatë, ai mund të përhapet shumë më lehtë. Vaksina është e vetmja armë për të mbrojtur veten. Ndikimi që po vjen tek ne ka prekur tashmë hemisferën jugore, Australinë, Zelandën e Re, Amerikën e Jugut dhe Afrikën. Fëmijët janë më të ekspozuar Analiza që kanë bërë studiuesit mbi epideminë sezonale ndihmon për të kuptuar alarmin për rastet e bronkiolitit (në Itali, por veçanërisht në Francë ku i ftohti ishte i pari) te fëmijët nën dy vjeç. Një infeksion viral që shfaqet te fëmijët me ftohje, temperaturë, kollë, fishkëllimë dhe vështirësi në frymëmarrje. Këshilli Shkencor Francez e shpjegoi fenomenin me një deficit të konsiderueshëm të imunitetit kolektiv për fëmijët e lindur pas marsit 2020, të cilët shkojnë në çerdhe, dalin rregullisht, por që nuk mbrohen më nga një distancim korrekt ose mbi të gjitha nga një vaksinë kundër Covid. Simptomat janë gjithmonë të njëjta: infeksione të rrugëve të frymëmarrjes, me kollë dhe dhimbje të fytit, temperaturë të lartë, dhimbje koke dhe dhimbje ky& Ahmeti ia bënë dhuratë Ramës një tastierë 30 ditë paraburgim gjilanasve të cilëve iu gjetë drogë e llojit heroinë gjatë bastisjes në banesë Rama: Prishtina do të jetë vend plot gjallëri e mundësi për të rinjtë, do bashkëpunojë me të gjithë pa dallim 40 pacientë të shtrirë në QKUK dhe spitale për shkak të Covid-19 Champions League vjen sonte me tetë ndeshje – vëmendja te Milan-Liverpool e Real Madrid-Inter Arben Vitia mungon në mbledhjen inauguruese të Përparim Ramës si kryetar i Prishtinës

x