Itali – Spanjë, formacionet zyrtare

06.07.2021 20:06

Itali – Spanjë, formacionet zyrtare

Italia dhe Spanja do të përballen në kuadër të gjysmëfinales së “Euro 2020”.

Italia dhe Spanja do të përballen në një duel të “zjarrtë” në kuadër të gjysmëfinales së “Euro 2020”.

Këto dy skuadra ishin përballur edhe në 1/8 e finales së “Euro 2016” ku Italia kishte triumfuar me golat e Giorgio Chiellinit dhe Graziano Pelles për të avancuar tutje.

Theksojmë që në rast të ndëshkimit, sipas rregullave asnjë lojtar nuk rrezikon finalen pasi kartonët që nga kjo

Italia: Donnarumma; Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Emerson; Barella, Jorginho, Verratti; Chiesa, Immobile, Insigne

Spanja: Unai Simón, Azpilicueta, Èric García, Laporte, Jordi Alba, Koke, Busquets, Pedri, Ferrán Torres, Oyarzabal, Olmo.

x