Kampioni ukrainas i boksit vritet nga ushtria ruse

24.05.2022 17:02

Kampioni ukrainas i boksit vritet nga ushtria ruse

Oleg Prudky ish-kampion i boksit amator në Ukrainë është vrarë sot nga forcat ruse.

Ai ishte pjesë e forcave special të Policisë Cherkasy, duke mbrojtur vendin e tij, ku sot gjeti vdekjen nga ushtarët rus.

Prudky më parë boksonte për për Otamanët e Ukrainës në WSB.

Ai la pas një grua dhe dy vajza të vogla.

x