“Kërcet” grushti mes tifozëve holandezë në finalen e Ligës së Konferencës në Tiranë

25.05.2022 21:16

“Kërcet” grushti mes tifozëve holandezë në finalen e Ligës së Konferencës në Tiranë

Ka nisur ndeshja finale e Ligës së Konferencës mes Romës dhe Feyenoordit.

Probleme në stadiumin “Air Albania”. Në pjesën pas porte ku janë vendosur ultrasit e Feyenoordit ka nisur një sherr i madh.

Disa tifozë dallohen duke përdorur grushtet mes tyre. Holandezët jpo shfaqen më të zhurmshëm dhe aktivë në finalen e Ligën e Konferencës.

Stadiumi është mbushur plot, atmosfera është e bukur, por nuk mungojnë as tensione dhe përplasje të tilla.

x