Këto janë rezultatet e ndeshjeve të Ligës së Kampionëve pas pjesës së parë

28.09.2021 22:00

Këto janë rezultatet e ndeshjeve të Ligës së Kampionëve pas pjesës së parë

Kanë përfunduar pjesët e para të ndeshjeve të Ligës së Kampionëve.

Milani ka shkuar në pushim me avantazhin minimal 1-0 ndaj Atletico Madrid, falë golit të Kessie. Liverpooli poashtu po fiton ndaj Portos me rezultatin 0-2, me golat e Salah dhe Mane, shkuran GazetaBlic Sport.

Befasia vjen nga Spanja, ku Sheriff Tiraspol është në avantazh ndaj Real Madridit, me golin e Jakhshibaev.


PSG poashtu po triumfon me rezultatin minimal 1-0 ndaj Manchester Cityt.

Ja rezultatet e pjesës së parë:

PSG 1-0 Manchester City
RB Leipzig 1-2 Club Brugge
Porto 0-2 Liverpool
Milan 1-0 Atletico Madrid
Borussia Dortmund 1-0 Sporting CP
Real Madrid 0-1 Sheriff

 
 

x