Khloe Kardashian dhe Kris Jenner blejnë apartamente pranë njëra-tjetrës

01.05.2021 17:00

Khloe Kardashian dhe Kris Jenner blejnë apartamente pranë njëra-tjetrës

Dyshja blenë rezidenca luksoze.

 
Khloe Kardashian dhe Kris Jenner do të jenë vetëm pak larg njëra-tjetrës , pallatet e tyre në vendin fqinj janë gati të ndërtohen, shkruan TMZ.

Khloe dhe mamaja e saj po ndërtojnë prona moderne në shtëpi në një enklavë ekskluzive në zonën e Calabasas.

Fotografitë e reja nga lart tregojnë se ato janë akoma duke u ndërtuar dhe duket se vajza po ndërton shtëpinë më të madhe se mami.

 
Kur të jetë e plotë, Khloe dhe Kris do të kenë pishina të mëdha ku mund të argëtohen dhe të bëjnë fotosesione.

Sipas raporteve, pjesa ku po ndërtohen shtëpitë dikur ishte prone e vetme.

Pasi u shit  më 2012, një tjetër ndërtues lokal rrafshoi shtëpinë, por ajo qëndroi e lirë për vite me radhë.

Pronari i ri tani po jep ato për shtëpitë e  Khloe dhe Kris. Mësohet se ato të dyja kanë paguar 10 milionë dollarë.

Të dy shtëpitë do të kenë mbi 10.000 metra katror hapësirë ​​për të jetuar. Thuhet se Khloe, në të majtë  ka shtëpi 16,500 metra katrorë dhe përmban 8 dhoma gjumi dhe 9,5 banjo. 

x