Kjaer synon të jetë gati për ndeshjen kundër Atletico Madridit

21.09.2021 11:34

Kjaer synon të jetë gati për ndeshjen kundër Atletico Madridit

Qendërmbrojtësi i Milanit, Simon Kjaer thuhet se do të humbasë dy ndeshjet e ardhshme në Serie A kundër Spezia dhe Venezia, por synon të kthehet kur Atletico Madrid do të vizitojë San Siron në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Kjaer u zëvendësua nga Pierre Kalulu në pjesën e parë të barazimit 1-1 me Juventusin të dielën, pasi kishte pësuar një problem muskulor gjatë ndeshjes derbi.

Por, danezi iu nënshtrua skanimeve të hënën, të cilat nuk zbuluan asnjë dëmtim serioz të muskujve dhe përjashtoi një dëmtim të muskujve fleksor.

Me një ndalim më të gjatë të shmangur, Gazzetta dello Sport pretendon se reprezentuesi danez do të pushojë për një javë dhe duhet të kthehet në kohë në ndeshjen e madhe në Ligën e Kampionëve kundër Atletico Madridit.

Milani do të jetë pa Kjaerin kur presin Venezia të mërkurën dhe më pas në udhëtimin e tyre për në Liguria për ndeshjen kundër Spezia këtë fundjavë.

Sidoqoftë, dhimbja e Olivier Giroud në shpinë po zvogëlohet dhe Milani do të marrë sot (e martë) një vendim për sulmuesin francez.

Ante Rebic shënoi kundër Juventusit dhe pritet të fillojë titullar edhe kundër Venezias, pasi Zlatan Ibrahimovic lufton me një lëndim në tendinin e Akilit.

x