Kosova me formacion 4-3-3 kundër Gjeorgjisë, formacionet zyrtare

02.09.2021 16:44

Kosova me formacion 4-3-3 kundër Gjeorgjisë, formacionet zyrtare

Kosova do ta zhvillojë sonte ndeshjen e tretë në kualifikime për Botëror 2022 kundër Gjeorgjisë në Batumi sonte

Në dy ndeshjet e para Kosova nuk ka arritur që të fitojë asnjë pikë, kurse sonte synon që të merre pikët e para në kualifikime për Katar 2022.

Për këtë Bernard Challandes ka startuar me një formacion sulmues, 4-3-3.

Në portë për Kosovën nga minuta e parë sonte ka startuar, Aro Muriç. Në katërshen mbrojtëse janë: Vojvoda, Rrahmani, Aliti dhe Florent Hadërgjonaj.

Në mesfushë janë: Valon Berisha, Dresevic dhe Halimi.

Në treshen sulmuese janë Elbasan Rashani, Vedat Muriqi dhe Lirim Kastrati.

Ndeshja fillon në ora 18:00

Formacionet zyrtare:

Gjeorgjia

Kosova

x