Kurti në 13-vjetorin e pavarësisë: Krenar dhe i ndërgjegjshëm për sfidat

17.02.2021 13:03

Kurti në 13-vjetorin e pavarësisë: Krenar dhe i ndërgjegjshëm për sfidat

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka uruar me rastin e 13-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës.

Përmes një postimi në Twitter, Kurti ka thënë se do të punojnë shumë për të nderuar ata që dhanë gjithçka për lirinë.

“Krenar për trashëgiminë tonë, të etur për sukses dhe të ndërgjegjshëm për sfidat që na presin, ne festojmë sot 13 vjetorin e Pavarësisë sonë. Ne do të punojmë shumë për të nderuar ata që dhanë gjithçka që të mund të jetojmë të lirë Gëzuar #Dita e Pavarësisë # Kosova13”, shkroi Kurti.

x