Kurti takon kryeministrin e Kroacisë, flasin për raportet e mira mes dy shteteve

05.10.2021 18:23

Kurti takon kryeministrin e Kroacisë, flasin për raportet e mira mes dy shteteve

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka takuar sot homologun e tij kroat Andrej Plenkoviq para samitit BE-Ballkani Perëndimor 2021.

Kurti në një postim në Twitter ka bërë të ditura detajet e diskutimeve me Plenkoviq.

Ai ka thënë se në takim është diskutuar për marrëdhëniet dy-palëshe të Kroacisë e Kosovës.

“Përpara samitit BE-Ballkani Perëndimor 2021 pata një takim me kryeministrin e Kroacisë Andrej Plenkoviq. Ne diskutuam marrëdhëniet tona dypalëshe dhe bashkëpunimin tonë të mirë në shumë fusha, përfshirë sektorin e sigurisë”, shkruan Kurti.

x