Leicester firmos me talentin e St Ettiene!

11.09.2020 15:46

Leicester firmos me talentin e St Ettiene!

Pavarësisht se trajneri i Saint-Etienne, Claude Puel e kishte hequr nga merkato, Wesley Fofana ka vendour të largohet nga skuadra që gjatë kësaj merkatoje vere.

Mbrojtësi 19-vjeçar që pëlqehet edhe nga Milani, ka vendosur të transferohet në Premier League.

Gjatë një interviste për mediat franceze futbollisti deklaroi se ka pranuar ofertën e Leicester pasi dëshiron të luajë në kampionatin anglez. Ai shtoi se kontrata me skaudrën e dhelprave mund t’i ndryshojë jetën atij dhe familjes së tij.

x