Lëndimi i Benzemas, ja sa mund të mungojë francezi

05.12.2021 00:06

Lëndimi i Benzemas, ja sa mund të mungojë francezi

Real Madrid mund të jetë pa Karim Benzema për përballjen në Ligën e Kampionëve kundër Interit, pasi ai u largua me një problem me kërpudhat.

 
Sulmuesi zgjati vetëm 17 minuta në ndeshjen e sotme në La Liga kundër Real Sociedad.

Ai kërkoi të zëvendësohej dhe raportet fillestare sugjerojnë se është një problem në kofshën e majtë.

Benzema u zëvendësua nga Luka Jovic dhe Marca tashmë raporton se ai është një dyshim i madh për të luajtur në dy ndeshjet e ardhshme kundër Interit dhe Atletico Madridit.

Edhe pse Real Madrid dhe Inter kanë rezervuar tashmë vendin e tyre në raundin e 16-të të Ligës së Kampionëve, ata do të përballen të martën në Santiago Bernabeu për të parë se kush do të kalojë si fitues të grupeve.

Kjo teorikisht duhet t’u japë atyre një barazim më të lehtë për të shkuar përpara në raundet e eliminimit të konkurrencës.

Interit i mungon gjithashtu një sulmues, për shkak se Joaquin Correa çaloi duke kapur kofshën e majtë gjatë fitores 3-0 të Serie A kundër Romës këtë mbrëmje.

x