Lewandowski vendo's record të ri në Bundesliga

05.12.2021 23:32

Lewandowski vendo's record të ri në Bundesliga

Robert Lewandowski ka vendosur një të ri në Bundesliga, pas golave ​​të shënuar në transfertë Kundër Borussia Dortmund.

Sulmuesi i Bayern Munich është lojtari që numëron më shumë gola në ndeshjet jashtë fushe në Bundesliga.

Leëandoëski ka shkuar në kuotën e 118 golave ​​dhe ka parakaluar legjendën Klaus Fischer, author i 117 golave.

Polaku po vazhdon të ketë një sezon fantastik edhe pse pak ditë më parë u zhgënjye.

Lewandowski nuk ia doli të fitonte Topin e Artë, pasi Lionel Messi mori më së shumti vota nga trajnerë, kapiten e gazetarë global.

Por, duket se nuk e ka demotivuar lojtarin që po vazhdon të shënojë gola pothuajse në çdo përballje.

x