Me tri super sfida të ditës së sotme përfundon xhiro e dytë në Euro 2020

19.06.2021 11:04

Me tri super sfida të ditës së sotme përfundon xhiro e dytë në Euro 2020

Spektakli në Kampionatin Evropian Euro 2020 vazhdon edhe ditën e sotme (e shtunë), ku në program janë tri ndeshje për tu zhvilluar.

Në fakt me këto tri ndeshje përfundon edhe xhiro e dytë e fazës së grupeve në këtë evropian.

Ndeshja e parë në program për tu zhvilluar nga ora 15:00 është ajo mes Kombëtares së Hungarisë dhe Francës, në kuadër të Grupit F.

Hungarezët kanë pësuar humbje në ndeshjen e parë nga Portugalia 0-3, derisa synojnë që të marin pikët e para në këtë evropian përballë Francës e cila e nisi me fitore 1-0 ndaj Gjermanisë.

Takimi mes Hungarisë dhe Francës zhvillohet në Puskas Arena në Budapest.

Nga Budapesti në Munich, ku tri orë më vonë zhvillohet ndeshja tjetër e këtij grupi, mes Portugalisë dhe Gjermanisë.

Portugezët do të futën në këtë takim për rezultat pozitiv, derisa për gjermanët nevojitën vetëm tri pikët që të mbesin në garë për kualifikim.

Ndërkohë ndeshja e fundit që është në program këtë ditë është ajo mes Spanjës dhe Polonisë në kuadër të Grupit E.

Spanja e nisi me barazim fushatën në këtë Euro 2020, derisa polakët pësuan humbje befasuese nga Sllovakia 1-2.

Ndeshja e fundit e ditës së sotme mes Spanjës dhe Polonisë zhvillohet në Estadio de La Cartuja në Sevilla me fillim nga ora 21:00

të fundit

Kurti takohet me Varhelyi, ia përsërit çështjen e liberalizimit të vizave Alban Hyseni firmos dorëheqjen nga pozita e deputetit Kurti arrin në Bruksel, pritet nga Borrell Ekspertët paralajmërojnë: Mos e injoroni, gripi këtë sezon do të jetë shumë i ashpërPrindërit duhet të jenë shumë të kujdesshëm me gripin këtë vit, sepse është shumë më i ashpër se vitet paraprake. Gjatë dimrit të kaluar, maskat, distancimi, shkollat ​​e mbyllura dhe bllokimet e pjesshme në muajt e ftohtë, kishin parandaluar në mënyrë efektive qarkullimin e viruseve të gripit, shrkuan Për Nënat. Por këtë vit kushtet janë të ndryshme dhe gripi mund të godasë sërish. Dhe mund ta bëjë në mënyrë më agresive se zakonisht, transmeton lajmi.net. Mund të përhapet lehtësisht Vitin e kaluar, sipas virologut Fabrizio Pregliasco, drejtor shëndetësor i Institutit Ortopedik Galeazzi në Milano, ndërhyrjet për të kufizuar përhapjen e Covidit e kishin mbajtur gripin shumë larg. Tani, megjithatë, ai mund të përhapet shumë më lehtë. Vaksina është e vetmja armë për të mbrojtur veten. Ndikimi që po vjen tek ne ka prekur tashmë hemisferën jugore, Australinë, Zelandën e Re, Amerikën e Jugut dhe Afrikën. Fëmijët janë më të ekspozuar Analiza që kanë bërë studiuesit mbi epideminë sezonale ndihmon për të kuptuar alarmin për rastet e bronkiolitit (në Itali, por veçanërisht në Francë ku i ftohti ishte i pari) te fëmijët nën dy vjeç. Një infeksion viral që shfaqet te fëmijët me ftohje, temperaturë, kollë, fishkëllimë dhe vështirësi në frymëmarrje. Këshilli Shkencor Francez e shpjegoi fenomenin me një deficit të konsiderueshëm të imunitetit kolektiv për fëmijët e lindur pas marsit 2020, të cilët shkojnë në çerdhe, dalin rregullisht, por që nuk mbrohen më nga një distancim korrekt ose mbi të gjitha nga një vaksinë kundër Covid. Simptomat janë gjithmonë të njëjta: infeksione të rrugëve të frymëmarrjes, me kollë dhe dhimbje të fytit, temperaturë të lartë, dhimbje koke dhe dhimbje ky& Ahmeti ia bënë dhuratë Ramës një tastierë 30 ditë paraburgim gjilanasve të cilëve iu gjetë drogë e llojit heroinë gjatë bastisjes në banesë Rama: Prishtina do të jetë vend plot gjallëri e mundësi për të rinjtë, do bashkëpunojë me të gjithë pa dallim 40 pacientë të shtrirë në QKUK dhe spitale për shkak të Covid-19 Champions League vjen sonte me tetë ndeshje – vëmendja te Milan-Liverpool e Real Madrid-Inter Arben Vitia mungon në mbledhjen inauguruese të Përparim Ramës si kryetar i Prishtinës

x