Milaim Zeka publikon një fotografi të rrallë të Ibrahim Rugovës, ja në shoqërinë e kujt është

22.05.2021 18:27

Milaim Zeka publikon një fotografi të rrallë të Ibrahim Rugovës, ja në shoqërinë e kujt është

Gazetari Milaim Zeka ka publikuar një fotografi të rrallë të presidentit historik Ibrahim Rugova dhe aktorit të njohur Robert Ndrenika.

 
Sipas Zekës kjo fotografi i përket vitit 1993 dhe është realizuar në Tiranë.

“Ibrahim Rugova me Robert Ndreniken në Teatrin Kombëtar ne Tirane ne vitin 1993. E ruaj me shume fanatizem kete foto qe e shkrepa kur as Ibra as Roberti s’e kishin mendjen”, ka shkruar ai.

x