Në Spanjë të sigurt: Robert Lewandowski e mposht Messin për Topin e Artë

28.10.2021 12:04

Në Spanjë të sigurt: Robert Lewandowski e mposht Messin për Topin e Artë

Topi i Artë këtë vit mesa duket është fituar nga ylli i Bayern Munichut, Robert Lewandowski.

 
Mediumi spanjoll, Marca, ka publikuar renditjen përfundimtare të votave nga gazetarët, kapitenët dhe përzgjedhësit e Kombëtareve.

Çmimi zyrtarisht do jepet me 29 nëntor, sidoqoftë gazeta spanjolle zbulon se ylli i Bayernit ka mposhtur në garë Messin dhe Karim Benzema.

Jorginho që ishte fitues i Kampionatit Evropian dhe Ligës së Kampionëve është renditur i pesti, derisa çuditërisht Mohamed Salah në vendin e katërt.

Zhgënjim i madh ishte i Cristiano Ronaldos që u rendit në vendin e nëntë.

Top 20:

1.Robert Lewandowski – Bayern Munich

2.Leo Messi – PSG

3.Karim Benzema – Real Madrid

4.Mohamed Salah – Liverpool

5.Jorginho – Chelsea

6.Kylian Mbappe – PSG

7.N’Golo Kante – Chelsea

8.Erling Haaland – Borussia Dortmund

9.Cristiano Ronaldo – Manchester United

10.Kevin de Bruyne – Manchester City

11.Gianluigi Donnarumma – PSG

12.Luka Modric – Real Madrid

13.Giorgio Chiellini – Juventus

14.Harry Kane – Tottenham

15.Bruno Fernandes – Manchester United

16.Ruben Dias – Manchester City

17.Romelu Lukaku – Chelsea

18.Pedri – Barcelona

19.Neymar – PSG

20.Riyad Mahrez – Manchester City.

x