Një grua ndan në rrjetet sociale një mënyrë “të veçantë” për copëtimin e qepëve

13.03.2021 19:40

Një grua ndan në rrjetet sociale një mënyrë “të veçantë” për copëtimin e qepëve

Ndonjëherë është mjaft e vështirë kur duhet të presësh qepët.

Ato edhe ju bëjnë “të qani”, por disa e bëjnë atë të duket e lehtë.


Dhe njëra nga to është një grua – me një trik të prerjes së qepës në mënyrë ‘të veçantë’.

Në një video të postuar në TikTok , përdoruesi @lyndseymjames ndau një teknikë për të prerë qepët që ‘thjesht ka kuptim’.

Që nga ngarkimi, videoja është parë mbi një milion herë.

@lyndseymjames

Diced onion hack! #hack #fyp

♬ original sound - Lyndseyj

Lyndsey u thotë ndjekësve të saj që të heqin shtresën e jashtme të qepës dhe të presin njërën anë në mënyrë që të vendoset pjesa e rrafshët në një dërrasë. Sidoqoftë, çelësi është të lini rrënjën të bashkangjitur. Ajo pastaj bën prerje e qepës nga lart poshtë, duke lënë një hapësirë ​​prej 1cm nga rrënja.

x