Notat e lojtarëve, Arsenal 3-1 Aston Villa: Smith Rowe më i miri në fushë

22.10.2021 23:01

Notat e lojtarëve, Arsenal 3-1 Aston Villa: Smith Rowe më i miri në fushë

Arsenali ka marr fitore duke e mposhtur në ‘Emirites’ skuadrën e Arsenalit me rezultat 3-1 në kuadër të javës së nëntë në Ligën Premier.

Thomas Partey, Pierre-Emerick Aubameyang dhe Emile Smith Rowe i shënuan golat, ndërsa Jacob Ramsey shënoi golin e vetëm për mysafirët.

Lojtari me paraqitjen më të mirë ishte Smith Rowe, që u vlerësua me notën  8.8.

Te Aston Villa më i miri ishte portieri Emiliano Martinez, i cili është vlerësuar me notën 7.7.

Më i dobëti në fushë ishte Tyrone Mings me notën 6.4.

Notat e lojtarëve të Arsenal dhe Aston Villa

x