Prokuroria e Pejës jep detaje lidhur me rastin ku mbetën tre të vdekur në Gllogjan

26.11.2021 21:43

Prokuroria e Pejës jep detaje lidhur me rastin ku mbetën tre të vdekur në Gllogjan

Nga Prokuroria Themelore e Pejës kanë konfirmuar se në vend të ngjarjes kanë mbetur tre të vrarë dhe një ka mbetur i plagosur.

“Prokurori kujdestare së bashku me njësitet relevante, ndërsa kemi kuptuar se tre persona kanë humbur jetën me armë zjarri dhe një person është i plagosur. NË drejtim të vendit të ngjarjes është nisur edhe Prokurori”, ka thënë zëdhënësi i Prokurorisë së Pejës, Shkodran Nikqi.

Dy nga të vdekurit, sipas kryetarit të Komunës së Deçanit, janë nxënës, derisa i treti është shofer.

Personi i plagosur është jashtë rrezikut për jetë, kanë bërë të ditur nga Spitali i Pejës

x