Pronari nga Phoenix “ua kishte përgatitur një befasi” ,ndodhi sapo hajnat hapën derën (VIDEO)

22.08.2021 17:09

Pronari nga Phoenix “ua kishte përgatitur një befasi” ,ndodhi sapo hajnat hapën derën (VIDEO)

Një moment interesant është kapur nga kamerat e sigurisë në Phoenix ndërsa katër grabitës të armatosur që godasin derën e përparme u përshëndetën nga pronari i shtëpisë duke gjuajtur një breshëri plumbash.

Asnjë nga të katërtit nuk dukej se ishte plagosur, dhe pamjet treguan se ata po iknin menjëherë nga vendi i ngjarjes, tha Departamenti i Policisë Phoenix sipas Fox News.

Incidenti ndodhi pak para orës 4 të mëngjesit të 12 gushtit, kur katër burra, fytyrat e tyre të mbuluara, u kapën në video duke dalë nga një sedan gri dhe duke iu afruar rezidencës.

Pamjet tregojnë më pas dy nga burrat ndërsa po shkojnë drejt derës së përparme.

Njëri vëren kamerën dhe përpiqet ta errësojë, por shpejt e braktis idenë ndërsa tre të tjerët “hyjnë në pozicion”.

Dy nga personat e maskuar më pas godasin derën e përparme poshtë, por në momentin që e bëjnë këtë, ata ndeshen me të shtëna të menjëhershme me armë nga brenda shtëpisë.

Një kënd tjetër i kamerës nga një shtëpi tjetër në rrugë tregon që katër burrat ikin me tmerr drejt një makine largimi që lëviz ngadalë.

Dy përfundimisht futen dhe ikin, ndërsa dy të tjerët mund të shihen duke ikur në këmbë.

Një zëdhënës i policisë në Phoenix i ka thënë se nuk ka pasur arrestime deri të shtunën, dhe departamenti po kërkon katër burrat në video.

x