Real Madridi futet në garë për Lewandowskin

23.05.2022 20:52

Real Madridi futet në garë për Lewandowskin

Real Madridi i është bashkuar garës me Barcelonën për Robert Lewandowskin.

Lewandowski ka kontratë me Bayern Munich deri në vitin 2023, por do të largohet gjatë kësaj vere.

Ai nuk dëshiron të vazhdojë edhe më tej në ‘Allianz Arena’, andaj largimi i tij duket i pashmangshëm.

Sipas ‘Defensa Central’ Real Madridi është i gatshëm t’i bashkohet garës për Robert Lewandowski, pasi humbi Kylian Mbappe dhe Erling Haaland.

Polaku është në bisedime me Barcelonën, por rivalët e ‘El Clasico’ mund të jenë gati të sfidojnë njëri-tjetrin për sulmuesin.

x