Rita Ora kritikohet nga fansat pasi editoi imazhet e “Met Gala” për dukje më të dobët

28.09.2021 16:12

Rita Ora kritikohet nga fansat pasi editoi imazhet e “Met Gala” për dukje më të dobët

Ajo është kritikuar nga fansat pasi ka rregulluar imazhet e shkrepura në eventin “Met Gala” me fotoshop

 
Këngëtarja e Hot Right Now, 30 vjeç, i ka lënë ndjekësit të shtangur pasi ajo me sa duket ka prerë belin për tu dukur më e hollë.

Fotografia është bërë në Met Gala prestigjioze në fillim të këtij muaji. Por faqja e Instagramit me sy shqiponje @celebface ndau fotografi të yjeve të ndryshëm, përfshirë Ritën, e cila tregoi një redaktim shumë të vogël.

Imazhet treguan se gratë kishin fërkuar belin në përpjekje për t’u dukur edhe më të holla. Duke shkruar pranë montazhit të fotografive @celebface tha: @eizagonzalez, @ritaora dhe @zoeydeutch nuk i pëlqyen fotot e tyre nga Met Gala 2021. Ata preferojnë versione të redaktuara. Cili version mendoni se është më i mirë? ”

Fansat sulmuan menjëherë fotografinë e rregulluar, me një duke thënë: është kaq e çuditshme sepse ata bëjnë grindjet më të padukshme…. Si ajo që ka kuptim. Duken perfekte më parë?!?

Ndërsa ky tha: “Pse të shqetësohesh? Dukesh perfekt më parë! Kjo jep një shembull të keq për adoleshentët.”

Ky fans nuk u përmbajt: “Kjo është kaq e dëmshme.”. ”

Ndërkohë, javën e kaluar Rita ka ndezur thashethemet e fejesës pasi u fotografua me një brez ari në gishtin e saj unazor në postimin e saj të fundit në Instagram.

Ajo më parë tundte gjuhët kur postoi një fotografi të dorës së saj në fillim të këtij muaji dhe mbuloi gishtin e saj unazor me një emotikon zjarri.

Rita vazhdoi të nxisë furinë e fejesës kur ajo u pa e veshur me një unazë diamanti De Beers në Met Gala me të dashurin e saj të filmit, Taika Waititi.

x