Ronaldo pushohet ndaj Beneventos për të qenë i gatshëm kundër Barcelonës

27.11.2020 15:23

Ronaldo pushohet ndaj Beneventos për të qenë i gatshëm kundër Barcelonës

Cristiano Ronaldo nuk do të ftohet me Juventusin për ndeshjen kundër Benevento të planifikuar për nesër në mbrëmje në stadiumin ‘Vigorito’.

Sipas asaj që raportohet nga Sky Sport, portugezi do të pushojë, ndërsa Leonardo Bonucci, i cili u kthye në grup sot, do të thirret.

CR7 është në formë të jashtëzakonshme edhe këtë edicion, ku disa herë ka qenë vendimtar në fitoret e skuadrës së tij.

Fakti që ai u infektua me COVID-19 dhe mungoi disa ndeshje për Juven, ndikoi keq te ekipi që nuk pati rezultate të mira.

35-vjeçari do të jetë i gatshëm për ndeshjen e Ligës së Kampionëve në mesjavë, kundër Barcelonës në ”Camp Nou”.

x