Scholes insistonte te mbrojtja e Chelseat është më e dobëta, madje më e dobët se ajo e Unitedit

25.10.2021 16:53

Scholes insistonte te mbrojtja e Chelseat është më e dobëta, madje më e dobët se ajo e Unitedit

Komentet e Paul Scholes në lidhje me mbrojtjen e Manchester United që është më e fortë se ajo e Chelseat janë rishfaqur pas humbjes 5-0 të së dielës ndaj Liverpoolit.

 
Djajtë e Kuq u turpëruan në Old Trafford, me tifozët e tyre që filluan të largoheshin nga stadiumi në minutën e 60-të.

Kjo do të thotë se ata kanë pranuar tani 15 gola në Ligën Premier këtë sezon, pesë herë më shumë se lideri aktual i ligës, Chelsea.

Kjo është një situatë e vështirë për Scholes, i cili javën e kaluar këmbënguli që United ka një mbrojtje më të fortë se Chelsea.

“Vërtet?” U përgjigj Scholes i habitur. “Epo, Liverpooli ka qendërmbrojtësit më të mirë, [Manchester] City ka dy të mrekullueshëm, mendoj se United ka dy shumë të mirë”.

“Unë mendoj se Chelsea ka më të dobëtën nga katër vendet e para në mbrojtje”.

Epo, kjo nuk i ka shkuar aspak mirë legjendës së Djajve të Kuq.

Vetëm të dielën mbrëma, Unitedi pranoi pesë gola nga Liverpooli, derisa Chelsea është lider i Ligës Premier, e kjo meritë i shkon më shumë mbrojtjes së tyre. 

të fundit

Kurti arrin në Bruksel, pritet nga Borrell Ekspertët paralajmërojnë: Mos e injoroni, gripi këtë sezon do të jetë shumë i ashpërPrindërit duhet të jenë shumë të kujdesshëm me gripin këtë vit, sepse është shumë më i ashpër se vitet paraprake. Gjatë dimrit të kaluar, maskat, distancimi, shkollat ​​e mbyllura dhe bllokimet e pjesshme në muajt e ftohtë, kishin parandaluar në mënyrë efektive qarkullimin e viruseve të gripit, shrkuan Për Nënat. Por këtë vit kushtet janë të ndryshme dhe gripi mund të godasë sërish. Dhe mund ta bëjë në mënyrë më agresive se zakonisht, transmeton lajmi.net. Mund të përhapet lehtësisht Vitin e kaluar, sipas virologut Fabrizio Pregliasco, drejtor shëndetësor i Institutit Ortopedik Galeazzi në Milano, ndërhyrjet për të kufizuar përhapjen e Covidit e kishin mbajtur gripin shumë larg. Tani, megjithatë, ai mund të përhapet shumë më lehtë. Vaksina është e vetmja armë për të mbrojtur veten. Ndikimi që po vjen tek ne ka prekur tashmë hemisferën jugore, Australinë, Zelandën e Re, Amerikën e Jugut dhe Afrikën. Fëmijët janë më të ekspozuar Analiza që kanë bërë studiuesit mbi epideminë sezonale ndihmon për të kuptuar alarmin për rastet e bronkiolitit (në Itali, por veçanërisht në Francë ku i ftohti ishte i pari) te fëmijët nën dy vjeç. Një infeksion viral që shfaqet te fëmijët me ftohje, temperaturë, kollë, fishkëllimë dhe vështirësi në frymëmarrje. Këshilli Shkencor Francez e shpjegoi fenomenin me një deficit të konsiderueshëm të imunitetit kolektiv për fëmijët e lindur pas marsit 2020, të cilët shkojnë në çerdhe, dalin rregullisht, por që nuk mbrohen më nga një distancim korrekt ose mbi të gjitha nga një vaksinë kundër Covid. Simptomat janë gjithmonë të njëjta: infeksione të rrugëve të frymëmarrjes, me kollë dhe dhimbje të fytit, temperaturë të lartë, dhimbje koke dhe dhimbje ky& Ahmeti ia bënë dhuratë Ramës një tastierë 30 ditë paraburgim gjilanasve të cilëve iu gjetë drogë e llojit heroinë gjatë bastisjes në banesë Rama: Prishtina do të jetë vend plot gjallëri e mundësi për të rinjtë, do bashkëpunojë me të gjithë pa dallim 40 pacientë të shtrirë në QKUK dhe spitale për shkak të Covid-19 Champions League vjen sonte me tetë ndeshje – vëmendja te Milan-Liverpool e Real Madrid-Inter Arben Vitia mungon në mbledhjen inauguruese të Përparim Ramës si kryetar i Prishtinës Përparim Rama betohet si kryetar i Prishtinës Me 10 dhjetor hapet “Prite n’Shesh”

x