Seria Redmi Note 11 do të prezantohet më 28 tetor

20.10.2021 16:56

Seria Redmi Note 11 do të prezantohet më 28 tetor

Nën marka e Xiaomit, Redmi ka konfirmuar se do të zbulojë serinë e telefonave inteligjentë Note 11 më 28 tetor.

Redmi publikoi disa imazhe në rrjetin kinez Weibo, duke zbuluar se ekrani ka një prerje të shpuar për një aparat fotografik selfie, si dhe se ka tre kamera në pjesën e pasme. Butonat e kontrollit të volumit janë të vendosura në anën e djathtë, ndërsa priza e kufjeve 3.5 mm është e vendosur në anën e sipërme me një sensor IR dhe një altoparlant që është modifikuar nga JBL.

Mund të presim më shumë se një telefon celular të enjten, dhe ndoshta ka dy modele, Note 11 dhe Note 11 Pro.

Modeli Pro duhet të mundësohet nga një procesor Dimensity 920, dhe pritet një ekran OLED me një ritëm të rifreskimit prej 120Hz dhe një bateri 5000 mAh që mbështet karikimin e shpejtë 67 dhe 120W.

Modeli standard gjithashtu do të ketë të njëjtën bateri, por shpejtësia e karikimit është rritur në 33W.

Pritet një ekran LCD me shpejtësi freskimi 120Hz, procesor Dimensity 810 dhe dy konfigurime të kujtesës, 6 GB RAM dhe 128 GB memorie të brendshme, dhe 8 GB RAM dhe 256 GB memorie të brendshme.

të fundit

Kurti takohet me Varhelyi, ia përsërit çështjen e liberalizimit të vizave Alban Hyseni firmos dorëheqjen nga pozita e deputetit Kurti arrin në Bruksel, pritet nga Borrell Ekspertët paralajmërojnë: Mos e injoroni, gripi këtë sezon do të jetë shumë i ashpërPrindërit duhet të jenë shumë të kujdesshëm me gripin këtë vit, sepse është shumë më i ashpër se vitet paraprake. Gjatë dimrit të kaluar, maskat, distancimi, shkollat ​​e mbyllura dhe bllokimet e pjesshme në muajt e ftohtë, kishin parandaluar në mënyrë efektive qarkullimin e viruseve të gripit, shrkuan Për Nënat. Por këtë vit kushtet janë të ndryshme dhe gripi mund të godasë sërish. Dhe mund ta bëjë në mënyrë më agresive se zakonisht, transmeton lajmi.net. Mund të përhapet lehtësisht Vitin e kaluar, sipas virologut Fabrizio Pregliasco, drejtor shëndetësor i Institutit Ortopedik Galeazzi në Milano, ndërhyrjet për të kufizuar përhapjen e Covidit e kishin mbajtur gripin shumë larg. Tani, megjithatë, ai mund të përhapet shumë më lehtë. Vaksina është e vetmja armë për të mbrojtur veten. Ndikimi që po vjen tek ne ka prekur tashmë hemisferën jugore, Australinë, Zelandën e Re, Amerikën e Jugut dhe Afrikën. Fëmijët janë më të ekspozuar Analiza që kanë bërë studiuesit mbi epideminë sezonale ndihmon për të kuptuar alarmin për rastet e bronkiolitit (në Itali, por veçanërisht në Francë ku i ftohti ishte i pari) te fëmijët nën dy vjeç. Një infeksion viral që shfaqet te fëmijët me ftohje, temperaturë, kollë, fishkëllimë dhe vështirësi në frymëmarrje. Këshilli Shkencor Francez e shpjegoi fenomenin me një deficit të konsiderueshëm të imunitetit kolektiv për fëmijët e lindur pas marsit 2020, të cilët shkojnë në çerdhe, dalin rregullisht, por që nuk mbrohen më nga një distancim korrekt ose mbi të gjitha nga një vaksinë kundër Covid. Simptomat janë gjithmonë të njëjta: infeksione të rrugëve të frymëmarrjes, me kollë dhe dhimbje të fytit, temperaturë të lartë, dhimbje koke dhe dhimbje ky& Ahmeti ia bënë dhuratë Ramës një tastierë 30 ditë paraburgim gjilanasve të cilëve iu gjetë drogë e llojit heroinë gjatë bastisjes në banesë Rama: Prishtina do të jetë vend plot gjallëri e mundësi për të rinjtë, do bashkëpunojë me të gjithë pa dallim 40 pacientë të shtrirë në QKUK dhe spitale për shkak të Covid-19 Champions League vjen sonte me tetë ndeshje – vëmendja te Milan-Liverpool e Real Madrid-Inter Arben Vitia mungon në mbledhjen inauguruese të Përparim Ramës si kryetar i Prishtinës

x