Shqiptari i kërkon policisë ta fusin në burg për t’i shpëtuar gruas në shtëpi

25.10.2021 22:41

Shqiptari i kërkon policisë ta fusin në burg për t’i shpëtuar gruas në shtëpi

Një burrë i dënuar me arrest shtëpie u denoncua në komisariat dhe kërkoi të futej në burg pasi jeta me gruan e tij dhe familjen e saj është e pamundur, njoftoi policia italiane.

 
Një shqiptar 30-vjeçar që jeton në Guidonia Montecelio pranë Romës “nuk mund të durojë më bashkëjetesën e detyruar me gruan e tij”, thanë karabinierët nga qyteti fqinj, Tivoli.

“I dëshpëruar vendosi të arratisej, të raportonte spontanisht te karabinierët dhe t’i kërkonte që ta vuante dënimin pas hekurave”, shtuan ata.

“Burri është dënuar me arrest shtëpie për disa muaj për krime të lidhura me drogën dhe duhet të vuante një dënim të tillë për disa vite, gjë që i dukej e pashpresë”, tha kapiteni Francesco Giacomo Ferrante për AFP.

“Ai tha se “jeta i është bërë ferr” dhe “se nuk mundet më”, kështu që “do të shkojë në burg””, shpjegoi Ferrante.

Kur u paraqit te karabinierët, burri shqiptar, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur, u arrestua për shkelje të masës së arrestit shtëpiak dhe organet e drejtësisë urdhëruan vendosjen e tij në burg.

të fundit

Kurti takohet me Varhelyi, ia përsërit çështjen e liberalizimit të vizave Alban Hyseni firmos dorëheqjen nga pozita e deputetit Kurti arrin në Bruksel, pritet nga Borrell Ekspertët paralajmërojnë: Mos e injoroni, gripi këtë sezon do të jetë shumë i ashpërPrindërit duhet të jenë shumë të kujdesshëm me gripin këtë vit, sepse është shumë më i ashpër se vitet paraprake. Gjatë dimrit të kaluar, maskat, distancimi, shkollat ​​e mbyllura dhe bllokimet e pjesshme në muajt e ftohtë, kishin parandaluar në mënyrë efektive qarkullimin e viruseve të gripit, shrkuan Për Nënat. Por këtë vit kushtet janë të ndryshme dhe gripi mund të godasë sërish. Dhe mund ta bëjë në mënyrë më agresive se zakonisht, transmeton lajmi.net. Mund të përhapet lehtësisht Vitin e kaluar, sipas virologut Fabrizio Pregliasco, drejtor shëndetësor i Institutit Ortopedik Galeazzi në Milano, ndërhyrjet për të kufizuar përhapjen e Covidit e kishin mbajtur gripin shumë larg. Tani, megjithatë, ai mund të përhapet shumë më lehtë. Vaksina është e vetmja armë për të mbrojtur veten. Ndikimi që po vjen tek ne ka prekur tashmë hemisferën jugore, Australinë, Zelandën e Re, Amerikën e Jugut dhe Afrikën. Fëmijët janë më të ekspozuar Analiza që kanë bërë studiuesit mbi epideminë sezonale ndihmon për të kuptuar alarmin për rastet e bronkiolitit (në Itali, por veçanërisht në Francë ku i ftohti ishte i pari) te fëmijët nën dy vjeç. Një infeksion viral që shfaqet te fëmijët me ftohje, temperaturë, kollë, fishkëllimë dhe vështirësi në frymëmarrje. Këshilli Shkencor Francez e shpjegoi fenomenin me një deficit të konsiderueshëm të imunitetit kolektiv për fëmijët e lindur pas marsit 2020, të cilët shkojnë në çerdhe, dalin rregullisht, por që nuk mbrohen më nga një distancim korrekt ose mbi të gjitha nga një vaksinë kundër Covid. Simptomat janë gjithmonë të njëjta: infeksione të rrugëve të frymëmarrjes, me kollë dhe dhimbje të fytit, temperaturë të lartë, dhimbje koke dhe dhimbje ky& Ahmeti ia bënë dhuratë Ramës një tastierë 30 ditë paraburgim gjilanasve të cilëve iu gjetë drogë e llojit heroinë gjatë bastisjes në banesë Rama: Prishtina do të jetë vend plot gjallëri e mundësi për të rinjtë, do bashkëpunojë me të gjithë pa dallim 40 pacientë të shtrirë në QKUK dhe spitale për shkak të Covid-19 Champions League vjen sonte me tetë ndeshje – vëmendja te Milan-Liverpool e Real Madrid-Inter Arben Vitia mungon në mbledhjen inauguruese të Përparim Ramës si kryetar i Prishtinës

x