Skuadra kineze Shenzen shkarkon trajnerin e njohur italian

11.08.2020 15:28

Skuadra kineze Shenzen shkarkon trajnerin e njohur italian

Roberto Donadoni nuk është më trajner i skuadrës kineze Shenzhen.

Konfirmimi vjen nga vetë klubi kinez nëpërmjet një komunikate për shtyp, ku shkruhet se ka prishur kontratën me italianin dhe me stafin e tij.

Arsyeja e shkarkimit të Donadonit janë rezultate negative, me Shenzen që ka pësuar tri humbje radhazi dhe ka marrë vettëm një pikë në katër takimet e fundit.

Donadoni e kishte marrë drejtimin e kësaj skuadre një vit më parë dhe sezonin e kaluar e mbylli në vendin e parafundit.

x