Sot është ditëlindja e heroit Fehmi Lladrovci, dedikimi prekës i të vëllait

28.05.2021 17:31

Sot është ditëlindja e heroit Fehmi Lladrovci, dedikimi prekës i të vëllait

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci ka kujtuar vëllain e tij, heroin e kombit, Fehmi Lladrovci në ditëlindjen e tij.

“Urime vëlla ditëlindja! Heronjtë, dëshmorët dhe martirët e lirisë së Kosovës, përgjithmonë të rinj e të pavdekshëm…”, ka shkruar Lladrovci.

Nëse do të ishte gjallë, Fehmi Lladrovci sot do të festonte ditëlindjen e 56-të.

x