Tronditet Reali, pak orë para super sfidës mbrojtësi del pozitiv me Covid-19

06.04.2021 16:12

Tronditet Reali, pak orë para super sfidës mbrojtësi del pozitiv me Covid-19

Real Madrid merr një tjetër lajm të keq. Përveç kapitenit Sergio Ramos të dëmtuar, spanjollët nuk do të kenë një tjetër titullar të mbrojtjes sonte kundër Liverpool.

Klubi i Reali ka dalë me një komunikatë dhe bën me dije se francez Raphael Varane është infektuar me koronavirus.

 
“Real Madrid komunikon se lojtari ynë, Raphael Varane ka rezultuar pozitiv me COVID-19 pas testit të sotëm”, shkruhet në njoftimin e Realit.

Kështu, numri i mungesave të Realit shkon në katër, pasi të dëmtuar janë edhe Dani Carvajal dhe Eden Hazard.

x