Vet-aksident në Vushtrri, humb jetën një 22 vjeçar

23.10.2020 11:40

Vet-aksident në Vushtrri, humb jetën një 22 vjeçar

Një 22 vjeçar ha humbur jetën dje si pasojë e një vet-aksidenti që ka ndodhur në Vushtrri.

Sipas Policisë, vozitësi ka humbur kontrollin mbi veturën dhe ka shkaktuar vet-aksident.

“Dje rreth orës 15:50, të datës 22 dhjetor 2020, nga Qendra Klinike Universitare Prishtinë, është raportuar se i lënduari në aksident trafiku I. D., 22 vjeçar, që ishte në tretman mjekësorë ka ndërruar jetë. Rasti ne fjale është kualifikuar si ‘Shkaktim i rrezikut të përgjithshëm, Asgjësim apo dëmtim i pasurisë’”, thuhet në njoftim.

Ndërsa trupi i pajetë i viktimës është dërguar për obduksion.

x