WordPress publikon versionin 5.5.1 për të rregulluar miliona uebsajte

02.09.2020 14:01

WordPress publikon versionin 5.5.1 për të rregulluar miliona uebsajte

WordPress 5.5 largoi mbështetjen për Jquery Migrate, një librari JavaScript e cila shërben si urë lidhëse mes kodit të vjetër për të funksionuar në WordPress.

WordPress publikoi versionin 5.5.1 të platformës shumë popullore të menaxhimit të blogjeve e cila duhet të adresojë problemet e shumta që shkaktoi 5.5 tek miliona uebsajte.

Kur debutoi, versionin 5.5 nxori miliona sajte jashtë funksioni ndërsa 5.5.1 edhe pse parandaloi rënien e uebsajteve, në të vërtetën nuk rregullon shkakun e këtij blackout.

Kompania ka publikuar një udhëzues që zhvilluesit duhet të ndjekin për të përshtatur temat dhe shtojcat e tyre me versionin e ri të WordPress.

Rëndësia kritike që ky përditësimi pati detyroi kompaninë të përditësonte WordPress më 1 Shtator.

Disa prej shtojcave të prekura:
SiteOrigin Widgets
Advanced Custom Fields
Ninja Forms Contact Form
NextGEN Gallery
Polylang
Child Theme Configurator
Simple Custom CSS and JS
Toolset Types – Custom Post Types, Custom Fields and Taxonomies
Max Mega Menu
WP AutoTerms: Privacy Policy Generator, Cookie Notice Banner, Terms & Conditions Generator
YITH WooCommerce Wishlist
Ocean Extra
WordPress SEO Plugin – Rank Math
Meta Box – WordPress Custom Fields Framework
Hummingbird – Speed Optimize, Cache, Minify & Defer Critical CSS & JavaScript
Content Views – Post Grid & List for WordPress

Disa prej temave të prekura:
Astra
Storefront
Hestia
Neve
ColorMag
Customizr
Hueman
Zakra

Çfarë shkaktoi dështimin e faqeve me WordPress 5.5?

WordPress 5.5 largoi mbështetjen për Jquery Migrate, një librari JavaScript e cila shërben si urë lidhëse mes kodit të vjetër për të funksionuar në WordPress.

Kur publikuesit qëndrojnë me një temë të vjetër, një e cila nuk përditësohet, probleme me përshtatjen do të nisin dhe kjo është çfarë ndodhi në WordPress 5.5.

të fundit

Kurti takohet me Varhelyi, ia përsërit çështjen e liberalizimit të vizave Alban Hyseni firmos dorëheqjen nga pozita e deputetit Kurti arrin në Bruksel, pritet nga Borrell Ekspertët paralajmërojnë: Mos e injoroni, gripi këtë sezon do të jetë shumë i ashpërPrindërit duhet të jenë shumë të kujdesshëm me gripin këtë vit, sepse është shumë më i ashpër se vitet paraprake. Gjatë dimrit të kaluar, maskat, distancimi, shkollat ​​e mbyllura dhe bllokimet e pjesshme në muajt e ftohtë, kishin parandaluar në mënyrë efektive qarkullimin e viruseve të gripit, shrkuan Për Nënat. Por këtë vit kushtet janë të ndryshme dhe gripi mund të godasë sërish. Dhe mund ta bëjë në mënyrë më agresive se zakonisht, transmeton lajmi.net. Mund të përhapet lehtësisht Vitin e kaluar, sipas virologut Fabrizio Pregliasco, drejtor shëndetësor i Institutit Ortopedik Galeazzi në Milano, ndërhyrjet për të kufizuar përhapjen e Covidit e kishin mbajtur gripin shumë larg. Tani, megjithatë, ai mund të përhapet shumë më lehtë. Vaksina është e vetmja armë për të mbrojtur veten. Ndikimi që po vjen tek ne ka prekur tashmë hemisferën jugore, Australinë, Zelandën e Re, Amerikën e Jugut dhe Afrikën. Fëmijët janë më të ekspozuar Analiza që kanë bërë studiuesit mbi epideminë sezonale ndihmon për të kuptuar alarmin për rastet e bronkiolitit (në Itali, por veçanërisht në Francë ku i ftohti ishte i pari) te fëmijët nën dy vjeç. Një infeksion viral që shfaqet te fëmijët me ftohje, temperaturë, kollë, fishkëllimë dhe vështirësi në frymëmarrje. Këshilli Shkencor Francez e shpjegoi fenomenin me një deficit të konsiderueshëm të imunitetit kolektiv për fëmijët e lindur pas marsit 2020, të cilët shkojnë në çerdhe, dalin rregullisht, por që nuk mbrohen më nga një distancim korrekt ose mbi të gjitha nga një vaksinë kundër Covid. Simptomat janë gjithmonë të njëjta: infeksione të rrugëve të frymëmarrjes, me kollë dhe dhimbje të fytit, temperaturë të lartë, dhimbje koke dhe dhimbje ky& Ahmeti ia bënë dhuratë Ramës një tastierë 30 ditë paraburgim gjilanasve të cilëve iu gjetë drogë e llojit heroinë gjatë bastisjes në banesë Rama: Prishtina do të jetë vend plot gjallëri e mundësi për të rinjtë, do bashkëpunojë me të gjithë pa dallim 40 pacientë të shtrirë në QKUK dhe spitale për shkak të Covid-19 Champions League vjen sonte me tetë ndeshje – vëmendja te Milan-Liverpool e Real Madrid-Inter Arben Vitia mungon në mbledhjen inauguruese të Përparim Ramës si kryetar i Prishtinës

x